Chociaż brzmi to może paradoksalnie, zapach perfum pozostaje jednym ze wspomnień o kobiecie, czy mężczyźnie, których spotkaliście. Często okazuje się, że to właśnie ten zapach stawał się ewidentną przyczyną zakochania się lub silnych namiętności. To dlatego prawidłowy wybór perfum jest tak niezwykle ważnym elementem naszego wizerunku.

Idea dobrego zapachu jest pojęciem subiektywnym, niemniej jednak zapach ten winien być zasadniczo taki, aby najlepiej komponował się z naturalnych zapachem skóry i w ten sposób stanowił cechę wyróżniającą człowieka. To wszystko na temat alchemii i zmysłów w biznesie perfumeryjnym.

Aby ułatwić Wam wybór, prezentujemy tu kilka porad ekspertów w dziedzinie perfum:

Nigdy nie wybierajcie perfum we wczesnych godzinach rannych, gdy zmysł powonienia jest osłabiony

Nigdy nie oceniajcie zapachu bezpośrednio z flakonika – parujący alkohol znieczula zmysł powonienia i zmienia go

Zawsze wybierajcie zapach dla siebie próbując go na sobie – skóra różnych ludzi reaguje na perfumy w inny sposób

Nigdy nie testujcie więcej niż trzech lub czterech zapachów jeden po drugim – w innym przypadku nie będziecie w stanie prawidłowo ich ocenić. Idealnym sposobem testowania perfum jest upuszczenie kilku kropel perfum na skórę, pozostawienie ich na chwilę, a następnie dokonanie wyboru

Pamiętajcie, że lepiej jest wybierać nasycone, ciepłe i zmysłowe zapachy w miesiącach chłodnych, a świeże, cytrusowe i kwiatowe są najodpowiedniejsze w lecie.

Gdzie należy nakładać perfumy, aby były jak najbardziej trwałe?

Perfumy nakłada się w miejscach, gdzie można wyczuć puls – w okolicach karku, w zgięciach rąk, u podstawy nadgarstka, u podstawy szyi, za uszami

Włosy również utrzymują zapach

Tkaniny, zwłaszcza naturalne, również dobrze zatrzymują zapachy – należy o tym szczególnie pamiętać przy zmianie perfum.